دشمن در فضای مجازی به‌دنبال آندلسی‌کردن ایران است

همان‌طور که در سال 1342 برای مبارزه با طاغوت قیام کردیم و در سال 1357 به پیروزی رسیدیم، امروز هم برای شکست طاغوت در فضای مجازی نیاز به یک انقلاب داریم و برای تحقق این انقلاب به مجاهدت‌های فراوان نیازمندیم. اگر دیروز آمریکا و جنایتکاران عالم پشت صحنه جنگ تحمیلی، صدام را حمایت لجستیکی و مالی کردند، اما امروز تمام استکبار با تمام توان سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود به‌صورت علنی به میدان آمده است و تنها هدف آنان اندلسی کردن کشور جمهوری اسلامی ایران است که عمده فعالیت‌های آنان در بستر فضای مجازی و حوزه سایبری طراحی و عملیاتی می‌شود.

سلاح امروز دشمنان بسیار برنده‌تر، خطرناک‌تر و متنوع‌تر از قبل شده است؛ رشد سریع، به‌روزآوری، قابلیت انتشار گسترده، افزایش توان تخریب و  ویرانگری، افزایش برد تا درون منزل افراد مورد نظر و … از دیگر ویژگی‌های سلاح‌های مدرن و پیشرفته دشمن در این آوردگاه است.

دشمن با تزریق غفلت، شهوت، ترویج اباحه‌گری و بی‌بندوباری، تکثیر شبهات و شایعات، ترویج و گسترش تفکرات اومانیستی و سکولاریسم خود، سعی در انحراف افراد و در نهایت فروپاشی خانواده و انحطاط جامعه را برنامه‌ریزی کرده است. همان اتفاقی که دو دوره آندلس برای مسلمانان آن دوره رقم خورد و باعث سقوط مسلمانان بعد از 800 سال هیمنه و استیلا بر جهان آن روز شد.

اگر شرایط فعلی و آنچه می‌گذرد برای کسی روشن شود، یقیناً به این درک از واقعیت خواهید رسید که در این رویارویی بزرگ نظام سلطه و سرمایه‌داری با اسلام ناب، حتی لحظه‌ای درنگ جایز نیست و علی‌القاعده رها کردن این فضای مجازی غیرمنضبط خلاف عقل و منطق است.

تنها راه عاقلانه و مسئولانه برای مواجهه صحیح و سنجیده با دشمن این است که مقابل این سیل مخرب و ویرانگر، باید سد زده شود، کانال کشیده شود، تا بتوان تهدید به وجود آمده را به فرصت تبدیل کرد و از فرصت به وجود آمده با استفاده از مهندسی معکوس، علیه دشمن و اهداف استکباری او بهره جست.

امروز ما و نسل‌مان در یک پیچ تاریخی و آزمون بزرگ قرار گرفته‌ایم، چنانچه به وظایف و مسئولیت‌های خود به‌طور عالمانه، آگاهانه و هوشمندانه واقف نشویم و اقدامات مؤثر و سنجیده را بموقع و بجا انجام ندهیم، ضربه بسیار سنگینی متوجه جامعه ما خواهد شد، اما اگر مسئولانه برخورد کردیم و تمام ظرفیت‌ها و استعدادهای متراکم امت در همه سطوح جامعه را به جریان انداختیم، آن وقت پیروز این میدان خواهیم بود.

برای شکل‌گیری یک جبهه بزرگ در این رویارویی به چند مؤلفه نیاز داریم؛ بصیرت‌افزایی، تربیت نیروهای مجاهد انقلابی، سیاستگذاری هوشمندانه، تحلیل درست شرایط روز و آینده‌پژوهی، اتخاذ تدابیر سنجیده و تأثیرگذار، خروج از حالت انفعال، مدیریت صحیح منابع، آنلاین بودن و انجام عملیات رصد واقعی تحرکات دشمن، حضور فعال در صحنه عملیات و نبرد، پشت نکردن به دشمن، ناامید نشدن، بالا بردن روحیه توکل، اعتقاد راسخ به نصرت الهی داشتن، باور کردن صحنه رویارویی و تقابل به‌همراه شناخت صحیح دشمن، افزایش ایمان و معنویت، داشتن روحیه ایثار و گذشت از جمله نیازهای مهم و حیاتی در این تقابل است.

در این رویارویی و تقابل نظام سلطه با نظام الهی، کسانی که بر اثر کثرت گناه قلب بیماری دارند و دچار قساوت قلب شده‌اند «فی قُلوبِهِم مَرَضٌ فَزادَهُمُ اللَّهُ مَرَضًا؛ در دل‌هاشان مرضی است پس خدا (به‌کیفر نفاقشان) آن بیماری را زیادتر کرد»، «لَهُمْ قُلُوبٌ لایَفْقَهُونَ بِها؛ برای آن‌ها قلب‌هایی است که با آن تفقه نمی‌کنند»، «خَتَمَ اللَّهُ عَلىٰ قُلوبِهِم وَ عَلىٰ سَمعِهِم  وَ عَلىٰ أَبصارِهِم غِشاوَةٌ؛ خداوند بر دل و گوش و چشم آن‌ها مهر زد» گرفتار ریزش و آنانی که تهذیب نفس کرده‌اند و نفس خود را تزکیه کرده‌اند «قَدْ أفْلَحَ مَنْ زَکّاها؛ قطعاً رستگار شد کسی که نفس خود را تزکیه کرد» دچار رویش خواهند شد. تنها راه نجات از این معرکه بزرگ و پیروزی، حسینی(ع) بودن و حسینی زیستن و حسینی عمل کردن است. امروز حسین زمان تو را به نصرت خویش فراخوانده است. باید دید چه‌کسانی به این ندای ملکوتی پاسخ می‌دهند و مهدی فاطمه(ع) را در این معرکه یاری می‌رسانند. امروز من و شما، هر لحظه در حال انتخاب هستیم. در این معرکه و نبرد ناجوانمردانه برخی می‌روند و برخی می‌رویند. به‌راستی ما جزء کدام دسته‌ایم، رفته‌هایی که باختند و یا عده قلیلی که ماندند و برای همیشه ماندگار شدند؟

اگر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و در یک کلام حوزه سایبر را این‌گونه نگاه نکنیم و نگاه راهبردی و استراتژیک به آن نداشته باشیم، وضع به همین منوال پیش خواهد رفت و این سیل تمام آنچه با خون هزاران شهید ساخته‌ایم و بنای مستحکمی که با خون دل‌ها و مجاهدت‌ها به‌پا کرده‌ایم، ویران خواهد ساخت و آیندگان در مورد این برهه حساس تاریخی قضاوت خواهند کرد و خواهند گفت که چه بد مردمانی بودند، مردم آن روز، به‌جای قیام و حرکت و تلاش، همگان بی‌تفاوتی و سکوت اختیار کردند و در نهایت ذلت و خواری، شکست خوردند، اما می‌شود کاری کرد که در تاریخ ثبت شود و نقطه طلایی و اوج یک ملت مبارز خستگی‌ناپذیر و مقاوم و مؤمن را به تصویر کشید که باعث افتخار آیندگان این مرز و بوم شود.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری
آنچه دیروز باعث سقوط آندلس شد، طبق آیه 59 سوره مریم ضایع کردن نماز در جامعه و به‌دنبال آن تبعیت از شهوات بود که منجر به انحطاط و سقوط مسلمانان شد. امروز هم باید از این عبرت تاریخی درس گرفت و مراقب تحرکات دشمن بود.  تلاش دشمن در این آوردگاه بی‌دین کردن مردم، خاصه دختران و پسران جوان ماست.

دشمن به‌خوبی می‌داند اگر بخواهد در جامعه‌ای دین‌گریزی و دین‌ستیزی رواج یابد، راهی جز ضایع کردن و تباه ساختن نماز وجود ندارد و برای دور ساختن آحاد جامعه نسبت به نماز برنامه‌های متعددی در فضای مجازی همه روزه طراحی و القاء می‌شود. یکی از تکالیف عمده دینداران در این دوره پرمخاطره پرداختن به ابعاد گسترده تربیتی و اخلاقی نماز است که بایستی در بستر فضای مجازی ودر سطح وسیعی نسبت به تبلیغ، ترویج، گسترش و تعمیق این فریضه حیات‌بخش و سعادت‌آفرین اقدام کرد تا از ضایع شدن آن جلوگیری کنند. یقین بدانیم هرچه نور نماز در جامعه بیشتر شود رسیدن آن جامعه به فلاح و صلاح سریع‌تر خواهد بود.

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *